NAUJOS KNYGOS 

 

ATEIK, IŠSIRINK, PERSKAITYK!

 

 Rugilė Kazlauskienė,

Vytautas Tautkevičius 

„Kaip nugalėti drakonligę“

 Tai žaisminga, padrąsinanti istorija apie drakoniuko Jono nuotykius ligoninėje. Psichologai yra pastebėję, kad daktarų, skiepų, ligų, sužeidimų, ligoninės baimę vaikai patiria itin dažnai. Ši knygelė padės ją suprasti ir pateiks paprastus atsakymus į vaikų klausimus. O kai supranti, kas ir kodėl, juk ir baimė po truputį traukiasi, ar ne?

     
 

Danny Katz 

''Senelis ir pašėlusi jo komanda“ 

Senelis, Abė ir jos mažasis broliukas Flinas Karališkajame atrakcionų parke imasi pavojingos misijos. Jiems būtina patekti į prekybos paviljoną, prasibrauti pro pirkėjų minią, nugalėti pavojingus priešus, įveikti nemenką atstumą ir gauti maišelį šokoladinių irisų su vyšniomis.

     
 

Virgis Šidlauskas

„Ulfas ir povandeninis miestas“ 

Pasibaigus Ulfo Mulfo pergalingiems nuotykiams, pamažu nuslūgsta visą miestelį apėmusi euforija, o Ulfopotamijoje, rodos, su vasaros kaitra įsivyrauja ir ramybė. Bet neilgam, pasirodo, miestelyje gyvena išdavikas ir netrukus čia ima dėtis tokie šiurpūs dalykai, kad net patiems drąsiausiems per nugarą bėgioja šaltukas. Įdomu, į kurį pasaulio kraštą šios keistenybės privers nusibelsti Ulfą šįkart? Aišku tik viena – ši vieta užgniauš kvapą ir jam, ir skaitytojams.

     
 

David Walliams 

„Ledo Pabaisa

Niūraus karalienės Viktorijos laikų Londono gatvėse – tamsu, šalta ir vieniša. Ypač jei esi našlaitė ir tau tik dešimt metų. Kaip Elzė, gyvenanti Kirmėlynėje – baisiausioje našlaičių prieglaudoje, kokią tik galima įsivaizduoti. Bet Elzė, nors ir alkana, mušama bei suvargusi, taip lengvai nepasiduoda. Ji sugeba pabėgti iš prieglaudos ir viena klajoja šaltomis Londono gatvėmis. Vienintelis jos prieglobstis – Gamtos istorijos muziejus, o vienintelis žmogus, į Elzę žiūrintis draugiškai – kvaištelėjusi muziejaus valytoja Dotė. Į Gamtos istorijos muziejų atkeliauja Ledo Pabaisa – mamutas, miręs prieš 10 000 metų. Elzė privalo jį pamatyti! Ir ne tik. O kas, jei pavyktų šį vargšą gauruotą mamuto mažylį atgaivinti? Taip prasideda didysis jos gyvenimo nuotykis! Neįtikėtinai juokinga istorija apie našlaitę, jos draugus ir mamutą!

     
 

 Ignė Zarambaitė 

„Juodavandeniai“

 Man šešiolika, o jau antrą kartą pradedu gyvenimą iš naujo. Pirmas buvo, kai iš čia išvykau, antras – sugrįžus. Taigi turiu paslaptį. Visi jų turi, ar ne? Tamsių ir dar tamsesnių. Dalį paslapčių, regis, slepiu pati nuo savęs. Yra dalykų, kuriuos bandau prisiminti, bet prieš akis – tik juodas vanduo. Bandau klausti draugų, bet jie tik žiūri į mane ir tyli. Žmogus – kaip upė, kartoju sau. Ar gali viena upė praryti kitą?

     
 

Patricia Forde

„Žodžių Sąrašas“

Knygos autorės Patricia’os Forde kūriniai airių kalba jaunimui įtraukti į skaitomiausių knygų sąrašus Airijoje. Knygoje pasakojama apie Letą – paskutinę žodininkę ekologinę katastrofą išgyvenusiame pasaulyje. Mergaitės pareiga – rinkti ir saugoti senus žodžius, kad niekas nenueitų veltui. Tačiau neilgai trukus paaiškėja, kad ne visi žodžiai yra tiesa ir ne visi nutylėjimai – melas.Kūrinyje įtaigiai, paaugliams suprantamu būdu, pasakojama apie kultūrų ir kalbų nykimą, žmonių susvetimėjimą, visuotinį atšilimą. Knyga skatina susimąstyti apie mūsų planetos likimą, žmonijos dabartį ir ateitį.