NAUJOS KNYGOS 

 

ATEIK, IŠSIRINK, PERSKAITYK!

 

 Lorenz Pauli 

„Piplioteka??? Lapė bibliotekoje“

 

Šššš! Tyliau! Pasilenk, o dabar atsargiai pasižiūrėk pro kampą. Ar matai tą patį, ką ir aš? Sakai, kad taip būti negali? Gali, gali! Juk ir tu esi smalsus ir mėgsti skaityti smagias knygeles, tai kodėl to negalėtų daryti lapė? Sakai, kad lapės į biblioteką nevaikšto? O tu vėl pažvelk iš už kampo. Juk ten tikrai lapė su knyga.

Tikras stebuklas bibliotekoje, ar ne?

     
 

Franz Hohler 

''Čipas“ 

Kartais mintys ir svajonės, esančios tik galvoje, tampa tikroviškesnės už realybę. Kai Franzo Hohlerio romano herojus atsibunda, jo kambaryje lieka naktį susapnuoto sapno dalelytė. Kartais tai būdavo smalos kvapas, kartais – eglės spyglių kvapas, primenantis Čipui pasivaikščiojimus po mišką. Tai nebuvo gąsdinantis dalykai. Viskas pasikeitė, kai sapnai pradėjo materializuotis. Vieną kartą Čipas atsibunda vandens apsemtame bute, nes naktį jis susapnavo, kad žvejoja valtyje. Berniuko tėvai sunerimsta ir nuveda Čipą pas gydytoją. Paskirtos tabletės blokuoja svajones. Aplinkiniams gyvenimas palengvėja, bet ne Čipui – jis pradeda liūdėti. Vieną rytą Čipas atsibunda ne savo lovoje, o keistoje saloje, kurioje sutinka Čaką, galintį svajoti taip stipriai, kad pasekmės tiesiog neįsivaizduojamos.

     
 

 Nicola Kinnear 

„Kaip kiškis mokėsi drąsos“ 

Kiškiui Leonui trūksta drąsos, o jo draugė Luna tiesiog dievina nuotykius. Luna kviečia Leoną eiti kartu į mišką, tačiau Leonas ir vėl mieliau lieka namuose. Luna supyksta ir sušukusi, kad jam reikia būti bent šiek tiek drąsesniam, išeina. Nusiminęs kiškis pasiryžta išlįsti iš urvo ir susirasti draugę. 
Ar jis išdrįs apginti Luną nuo didelio ir baisaus vilko?
Smagi ir įtaigi paveikslėlių knyga, parodanti, kad iš tiesų esame kur kas drąsesni, nei galvojame.

     
 

Katherine Rundel

„Vilkų mergaitė“

Knyga „Vilkų mergaitė“ – tai pasakojimas apie drąsą, kovą ir nuotykius apsnigtuose Rusijos miškuose dvidešimtojo amžiaus pradžioje. Feodora ir jos mama gyvena sniegu užverstuose Rusijos miškuose, name, pilname maisto ir židinių. Už dešimties minučių kelio esančios koplyčios griuvėsiuose gyvena vilkų gauja. Feodoros mama yra vilkų užkalbėtoja, o Feo šio meno dar tik mokosi. Vilkų užkalbėtojas yra visiška priešingybė gyvūnų dresuotojui. Užkalbėtojas moko gyvūną kovoti už save, slėptis, bėgti ir saugotis žmonių Kai Rusijos kariuomenės žiaurumas ima kelti grėsmę Feo gyvybei, ji neturi kitos išeities – tik bėgti. „Vilkų užkalbėtoja“ – tai istorija apie pasipriešinimą, kovą, apie sugebėjimą apginti tai, kuo tiki ir ką myli.

     
 

 Aleksandras Makejevas

„Tara hurangu nagi, arba neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“

Mažiems ir dideliems vaikams skirta knyga „Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“ pasakoja nuotykių kupiną istoriją apie Neklaužados ir jo draugų kovą už Visatą, tai pasakojimas apie vieno berniuko, Neklaužados, ir jo draugų gyvenimą. Kokius nuotykius jie patiria Žemėje ir kosmose. Fantastiškų nuotykių pasiilgę vaikai knygoje sužinos apie kosmozauro ir jo jauniklių mitybos ypatumus, susipažins su Juoduoju Brakonieriumi ir išsiaiškins viską apie jo blogus darbelius, o kur dar Neklaužados ir jo draugų kova su bjauriaisiais tuštais! Visų netikėtų istorijos posūkių neįmanoma nuspėti!

     
 

 Kazys Saja

„Dar ne visos paslaptys“

Kazio Sajos naujoji knyga „Dar ne visos paslaptys“ – tai apsakymų rinkinys paaugliams, jaunimui ir ne tik. Apsakymų herojai – vaikai, paaugliai, jauni žmonės. Rašytojas tarsi sugrįžta į savo vaikystę ir jaunystę, persipina praeitis ir nūdiena, atgaivinama istorinė atmintis, susijusi su dvasiniu visuomenės diagnozavimu. Dramatiški personažų likimai, sudėtingi charakteriai yra įdomūs įvairaus amžiaus skaitytojams.