NAUJOS KNYGOS 

 

ATEIK, IŠSIRINK, PERSKAITYK!

 

 Maja Lunde

„Lilė ir Saulės sergėtoja“

 Našlaitė Lilė su seneliu gyvena pasaulyje, kuriame nėra nei dienos, nei nakties, nesikeičia metų laikai, vien tik amžina prieblanda ir be paliovos pliaupia lietus. Senelis kasdien keliauja rūpintis daržovėmis ir vaisiais, kad jų turėtų miestelio gyventojai, o Lilė dienas leidžia klajodama permirkusiomis gatvėmis ir svajodama apie kitokį, geresnį, pasaulį. Visų labiausiai ji trokšta pamatyti PAVASARĮ. Skubėdama paskui senelį į šiltadaržį, mergaitė netikėtai aptinka slaptą takelį, vedantį miško tankmėn. Lilė žino, kad miestelio vaikams draudžiama artintis prie šio  miško, bet šįkart smalsumas nugali ir ji leidžiasi takeliu tarp eglių kamienų. Taip prasideda išbandymų, paslapčių ir vilties kupina kelionė. Vilties pamatyti saulę ir pagaliau sulaukti pavasario!

     
 

 

Selemonas Paltanavičius

''Kas nudažo pasaulį“ 

Kodėl aplink tiek daug spalvų? Kas nudažo pasaulį? Ogi metų laikai. Pavasaris pasistengia, kad viskas sužaliuotų, o vasara mėgsta spalvingus gėlių žiedus. Rudeniui patinka ryškūs medžių lapai. Tai kodėl varnos taip ir liko juodos? Atsiversk šią knygą ir viską sužinosi!

 

 

 

     
 

Carla Nieto Martinez

„Smagūs bandymai vaikams“ 

Knygos tikslas – patarti ir išmokyti atlikti paprastus ir smagius mokslinius bandymus: paimti pirštų atspaudus, išmatuoti aplinkinių reakcijos trukmę, išmokti pažinti mėnulio fazes ir dar daug kitų dalykų, kurie tau padės smagiai praleisti laiką, suteiks erdvės tavo vaizduotei ir kūrybingumui.

     
 

David Walliams 

„Ledo Pabaisa

Saloje, kurios visi uostai uždaryti, pradingsta gubernatoriaus dukra. Jos geriausia draugė Izabelė prisijungia prie paieškos grupės. Gerai, kad Izabelė moka skaityti žvaigždžių kelius ir senus žemėlapius – Užmirštosiose srityse šie gebėjimai gali išgelbėti gyvybę. Ilgainiui Izabelė supranta, jog jos kelionės tikslas yra išgelbėti ne tik dingusią draugę, bet ir visą salą.
 
     
 

 Neringa Vaitkutė 

„Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“

 

Mažosiose Klampynėse vyksta paslaptingi ir baugūs dalykai, o mūsų trijulė sukasi pačiame siautulio viduryje. Tiesą sakant, dažniausiai tie kraupūs įvykiai prasideda nuo nekalto „žiauriai nuobodu, ką čia nuveikus?“ ir visada baigiasi nenuspėjamai.
 
 
     
 

Karl Olsberg

„Mergaitė keistoje šalyje“

 
Pasaulį niokoja negailestingas karas. Tik Apšviestųjų slėnyje, atsiribojusiame nuo išorinio pasaulio, žmonės dar gyvena saugiai ir taikiai. Bent jau tuo tiki Sofija. Tačiau dingus draugui Mirkui ji ima abejoti griežta religine bendruomene. Pasprukusi iš slėnio, už kalnų Sofija randa ne mūšio lauką, o, regis, tobulą aukštųjų technologijų visuomenę. Ar gali būti, kad visas ligšiolinis Sofijos gyvenimas buvo
apipintas melu? Kas yra tikrovė? O kas – iliuzija? Ką pasirinkti?