Siūlų pasakos bibliotekoje

Mažuosius teatro gerbėjus į „Stalo teatro" užsiėmimą – edukacinę pamoką „Pasakos iš Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos", kuri vyko bibliotekoje, kvietė režisierė ir aktorė Saulė Degutytė.

Vilniaus „Stalo teatras" Utenos bibliotekos vaikams atveža jau nebe pirmą savo spektaklį. Vaikai matė spektaklį „Pasaka apie karalius", muzikinį spektaklį „Maironio gatvė", spektaklį – regėjimą „Avinėlio kelionės" . Šįkart vaikai susipažino su lietuvių visuomenės veikėju, pirmojo laikraščio „Aušra" redaktoriumi, vienu svarbiausiu nepriklausomybės siekėju, mokslininku, gydytoju Jonu  Basanavičiumi.  Vėliau aktorė Saulė Degutytė vaikams  sekė „Siūlų pasaką" - „Žvaigždžiaakė ir auksaplaukis". Ši pasaka „numegzta, suvyta" iš siūlų, padabinta auksinėm sagom, apibarstyta žvaigždžių dulkėm. „Stalo teatras" savo spektakliais siekia ne tik prajuokinti,  netradiciškai pateikti, bet ir propaguoti daiktų (objektų) teatrą ir žadinti vaikų fantaziją bei unikalumą. Aktorė kuria su didžiausia meile vardan to, kad vaikai namuose vaidintų ir sektų pasakas patys.

Bibliotekoje vaikai džiaugėsi linksmu, juokingu, gražiu bei prasmingu spektakliu, apžiūrinėjo lėles ir spektaklio dekoracijas, bendravo su režisiere,  kuri įkvėpimo ir idėjų taip pat semiasi iš vaikų.

Parengė Dainora Narkūnienė