„Menų dūzgės“ Utenoje

Balandžio 5 d. bibliotekoje vyko kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės", kurios metu buvo kviečiami bibliotekininkai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, pradinių klasių bei progimnazijų pedagogai į edukacinių veiklų moksleiviams pristatymą bibliotekoje.

Susitikimo metu bibliotekoje buvo pristatytos įvairiausios veiklos, kurios aktyviai įgyvendinamos ir siūlomos mokiniams prasmingam laisvalaikiui bibliotekoje: e. knygos portale „Vyturys", šešėlių teatras, garsiniai teatralizuoti pasakų skaitymai, viktorinos „Protmūšiukai" ir "Protų kovos", judrieji žaidimai Kinect ir Xbox, kalba valdomas žaidimas „Pagalbininkas", edukacinė pamoka - spektaklis "Šiukšlyno pasakos", konstruktoriai „Plus plus", robotika, „Pažink Utenos kraštą" su išmaniąja programėle Actionbound, projektų metu sukurti animaciniai filmai bei vaikų pamėgti įvairiausi stalo žaidimai.

„Menų dūzgės" savaitės tikslas – skatinti mokytojus mokytis visą gyvenimą, plėtoti kultūrinę kompetenciją ir suprasti edukacines erdves kaip mokinių kūrybingumą skatinančią mokymosi aplinką.

Kultūros ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centru jau penktą kartą organizuoja kultūros edukacijos savaitę „Menų dūzgės", kuri vykta balandžio 3–6 d.. Kultūros organizacijos kviečiamos įsijungti į šį kultūrinės edukacijos sąjūdį ir pristatyti mokytojams ir mokykloms skirtus renginius, veiklas.